Okula Geç Kalma Dilekçesi Örneği

c1

Bu yazımızda okula geç kalma dilekçesi örneği kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Dilekçeler, resmi mektup türleridir. Dilek, şikâyet bildirmek için yazılır. Dilekçe yazılırken resmi bir dil kullanılır. Yazılan kurumun ismi büyük harflerle yazılır. Sayfa düzenine dikkat edilir. Sayfada alttan üstten boşluklar ve sağdan soldan küçük boşluklar bırakılır.

Alt makama yazılan dilekçeler rica, üst makama yazılan dilekçeler arzdır. Bu nedenle rica veya arz ile bitirilir. Eğer denk bir makamsa, denk makama sunulur, şeklinde bitirilir. Dilekçenin sağ üst köşesine tarih, sol alt köşesine ad, soyad, imza ve gerekliyse adres yazılır. Dilekçeler birçok alanda yazılabilir. En çok resmi kurumlarda kullanılmaktadır. Dilekçede ilgili makama verilmesi gereken bazı dosyalar ek olarak belirtilmelidir.

 

 

 

 

…………………………………… OKULU MÜDÜRLÜĞÜNE                                                              (Tarih: gg/aa/yy)

(…………………………………..  İl veya İlçe adı makamın hemen alt kısmına yazılır.)

 

Okulunuz ………. sınıfı …….. nolu öğrencisiyim. Yeni saat uygulamaları nedeniyle daha önce öğle saatlerinde almakta olduğum derse çalışmakta olduğum için girememekteyim. Öğle olan derslerin gün içinde uygun bir saate alınmasını ya da hafta sonu kurslarına ilave ders olarak konmasını istiyorum.

Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Ad:

Soyad:

İmza:

 

 

Dilekçeler günlük hayatta sıkça kullandığımız mektup türlerinden değildir. Bu nedenle daha çok yardım alınarak yapılır. Belli konularda yazılacak dilekçeler de bellidir. Bu nedenle makamlarda bazı hazır dilekçeler insanlara hizmet amaçlı bulundurulur.

Okula Geç Kalma Dilekçesi Örneği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir