Öğretmene Hediye Ne Alınır?

p16

Bu yazımızda en önemli değerlerimizden biri olan öğretmenlerimiz için en hediye alınması gerektiğinin üzerinde duracağız.

24 Kasım 1928’de Millet Mektepleri Mustafa Kemal Atatürk’ü Başöğretmen seçmişti. 1981’den beri 24 Kasım Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Öğretmenler Günü, öğrenci ve veliler tarafından coşkuyla karşılanmaktadır.

Bütün yıl, öğrencisi peşinde adeta koşan, gözünün önünden hiç ayırmadan bakan, eğitim ve öğretim hakkının sağlanması için çalışan öğretmenlerimizi bir güne sıkıştırarak hatırlanmak elbet kimsenin kabul edeceği bir şey değildir. Fakat bugün tarihi ve sembolik bir gündür. En azından soluklanıp, öğretmenim canım benim, demek gerekir.

Öğretmene hediye almak, bazen büyük organizasyonlar gerektirir. Bazen öğretmenin mizacına göre hemen karar verilen organizasyonlar olabilir. Bazen en ufak bir tebessüm bile hediye olabilir.

Genelde öğretmenler için çiçek tercih edilir. Erkek veya hanım öğretmenler için en ideali çiçektir. Çiçek sevginin en güzel ifade ediliş şeklidir. Fakat bazen tercihler değişir. Öğretmenler erkekse, cüzdan, kıravat, kemer, ayakkabı, takım elbise seçenekleri çoğalır.

Eğer öğretmen kadınsa, küpe, kolye, yüzük, ayakkabı, elbise, çanta seçenekleri çoğalabilir. Bu seçenekler, öğretmenlerin zevkleri ve tercihleri araştırılarak daha da genişletilebilir ya da daraltılabilir.

Öğretmenlerin ilgi alanlarına göre de hediyeler alınabilir. Matematik öğretmenine bir saat, Fen Bilimleri öğretmenine teleskop, Türkçe öğretmeni ve Tarih öğretmenine kitaplar, Coğrafya öğretmenine en güzel atlaslar hediye edilebilir.

Her öğretmen değerlidir. Önemli olan öğretmenleri üzmeden bir hayat geçirmektir. Öğretmenleri en mutlu eden şey öğrencilerinin dersleri çalışmaları ve başarılı olmalarıdır. Öğrenciler, ancak öğretmen olduklarında bu duyguyu anlayabilir.

Öğretmene Hediye Ne Alınır Konusunda Düşüncelerinizi Paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir