Kişisel ve Sosyal Haklarımız İle İlgili Sloganlar

Sizinle kişisel ve sosyal haklarımız ile ilgili slogan örnekleri paylaşacağız.

İnsan hakları en temel ve en dokunulmaz haklardır. İnsanlar, doğdukları andan itibaren ölene kadar bu haklara sahip olurlar bu nedenle insanların kişisel ve sosyal hakları oldukça önem teşkil etmektedir.

Kişisel ve sosyal haklarımız ile ilgili sloganlar:

– Köle doğulmaz; köle olunur.

– İnsan insana kulluk yapmamalıdır.

– Kişisel özgürlükler vazgeçilmezdir.

– Haklarını koru, özgürlüğüne sahip çık.

Sizlerle Kişisel ve Sosyal Haklarımız İle İlgili Sloganlar paylaştık. Kişisel ve Sosyal Haklarımız İle İlgili Sloganlar Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın.

“Kişisel ve Sosyal Haklarımız İle İlgili Sloganlar” üzerine bir yorum

 1. DUYSUNLAR AKP MİLLETVEKİLLERİ

  Haklarımız ve Sorumluluklarımız
  Her insanın hayatta bir rolü vardır. Bu roller de beraberinde hak ve sorumluluklarımızı getirir.
  Sorumluluklarımızı yerine getirmeden, tam anlamı ile mükemmel bir hayat yaşayamayız ki birçok aksaklıklar olur hayatımızda. Sorumluluklarımızı yerine getirdiğimiz zaman hayat daha kolaylaşır ve işler elbette yolunda gider.
  Bir insanın kendi haklarını bilmiyorsa bu kişinin en büyük cahilliği ve hatası olur, hayatı tamamen köle gibi geçer. Bu yüzden insan haklarını bilmeli ve haklarına sahip çıkmalıdır. Sorumluluklarımızı yerine getirip haklarımızı bilir ve sahip çıkarsak hayat çok daha güzel olur, hatalarımızdan ders çıkarırsak hayat gerçekten çok çok daha güzel olur…

  YURTDIŞI BORÇLANMASI İLE EMEKLİ OLANLARIN HALEN YURT DIŞINDA ÇALIŞMA YASAĞI DEVAM EDİYOR

  Müslüman görünen Haramzadeler AKP Hükumeti,
  5510 sayılı yasa ile 3201 sayılı Kanunla yurtdışı borçlanması yoluyla Türkiye’den emekli olanların 1 ekim 2008 tarihinden itibaren Türkiye ve Yurt dışında çalışmalarını ve işyeri kurmalarını yasaklamıştınız.
  Bu yasağın Türkiye ayağını, sigortalıların SGK’ya açtığı davaları kaybetmesi nedeniyle TBMM’de çıkardığınız bir torba yasa ile 2010 yılında kaldırdınız.
  Bu vatandaşlarımızın bulunduğu ülkelerde ikamet etmeleri yasağını da kaldırdınız.
  Ancak, yurtdışı 3201 sayılı Kanun ile borçlanma yoluyla emekli olan Türk vatandaşlarının bulundukları ülkelerdeki yasalardan doğan ekonomik haklarını kullanmalarının hala yasak olduğunu hatırlatmak isterim.
  Bir tek kendi ceplerini doldurmakla meşgul, ayakkabı kutularını doldurmayı unutmayanlar AKP Hükümeti, ve onun başındaki zat kaçak Aksaray`da saltanat sürdüren Sultan Recep Tayyip Erdoğan`a hatırlatmak isterim..

  SON DURUM
  Yurtdışı borçlanması ile Türkiye’den emekli olanlar
  – Türkiye’de SSK’lı olarak çalışabiliyorlar, kendilerine ait bir işyeri kurabiliyorlar, veya her hangi bir şirkete ortak olabiliyorlar.
  – Yurt dışındaki vatandaşlar ise hiçbir şekilde çalışamazlar, kendilerine ait işyeri kuramazlar, veya bir şirkete ortak olamazlar.
  Yurtdışı borçlanması yapmadan Türkiye’den emekli olanlar ise
  – Türkiye’de olduğu gibi yurt dışında`da SSK’lı olarak çalışabiliyorlar, kendilerine ait işyeri kurabiliyorlar, veya bir şirkete ortak olabiliyorlar.
  Sayın Sultanım Paşam Padişahım Recep Tayyip Erdoğan Alman hükümeti,Türk vatandaşlarına Almanya’da çalışmayı yasaklamış olsa, veya kendi işyeri kurmayı yasaklamış olsa, veya şöyle genel olarak baktığımızda, Türklere avrupada yaşadıkları ülkeler kendilerine sosyal haklardan yararlanmada kendi vatandaşı ve diğer yabancılar arasında eşitsizlik yapsa, cevabınız ne olurdu Sultanım Padişahım RTE ?
  Türk hükümeti AKP Milletvekilleri
  Türkiye’den 3201 sayılı Kanundan emekli olmuş Türk vatandaşlarına Almanya’da çalışmayı ve kendilerine ait işyeri kurmayı siz AKP hükümeti başınızdaki zat Recep Tayyip Erdoğan Padişahın emriyle yasakladınız.
  Şimdi ne düşünüyorsunuz?
  AKP Milletvekilleri sizler ne kadar doğru dürüst dindar bu milletin Vekilisiniz, Siz Yasama yetkinizi kullanırken, Uluslararası sosyal güvenlik sözleşmelerini ve anayasamızın “eşitlik ve çalışma” haklarını dikkate almayarak çıkardığınızı Türkiye’deki mahkemeler tarafından bile sık sık tescil ediliyor.
  Ülkemizin ekonomik çıkarlarını ön planda tutuyor olmanız tabii ki hoş görülebilir.
  Ancak söyler misiniz?…
  Türk vatandaşlarının başka ülkelerde çalışması, o ülkelerde işyeri kurması, o ülkelerde sosyal yardım gibi ödemelerden faydalanmaları ülkemizin hangi ekonomik çıkarını zedeliyor ?
  Bu sosyal yardımlar o ülkelerde Türk vatandaşlarına özel çıkarılmış Kanun değildir, o ülkelerde yarım asırdan fazla var olan Kanunlardır. Siz Milletvekilleri bu duruma ilişkin tavrınız ve tutumunuz açıkca fesat ve kıskanç insanlar olmanızdan kaynaklanmaktadır.
  Lütfen…
  Vatandaşlarımızın sosyal güvenlik haklarını düzenleyen 639 sıra sayılı Kanun Tasarısı görüşmeleri henüz tamamlanmamış iken, yurt dışındaki vatandaşlarımızı mağdur eden bu konuları bir kez daha düşünmenizi rica ediyorum…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir