Dost Acı Söyler Atasözünün Hikayesi

Dost Acı Söyler Ne Demektir, Dost Acı Söyler Atasözünün Hikayesi

İnsanın hayatı boyunca edindiği birçok arkadaşlık bulunmaktadır. Ancak bu arkadaşlıkların sadece küçük bir kısmı dostluğa dönüşür. Çünkü dostluk arkadaşlıktan çok daha farklıdır ve oldukça fazla emek verilerek oluşan bir durumdur.

İnsanın dostları her zaman kendisinin iyiliğini ister. Bizim başımıza gelebilecek olan herhangi bir tatsız durum öncelikle dostlarımızın canını sıkmaktadır. Bu nedenle dostlarımız her zaman bizim iyiliğimizi düşünür. Dostlar bizim kötü bir özelliğimizi ya da başımıza gelecek kötü bir durumu fark ettiklerinde bizi uyararak bu durumu düzeltmeye çalışırlar. Bu nedenle dostlarımızın söylemiş olduğu bazı sözler bize acı gelerek canımızı sıkabilir.

Yeri geldiğinde bu dostlar biz kaybetmek pahasına da olsa olumsuzlukları yüzümüze vurabilirler. Dostlarımız bize kötü bir şey söylediğinde buna alınmamak gerekmektedir. Çünkü bilmeliyiz ki dostumuz bu sözleri bizim iyiliğimiz için söylemektedir. Onlar gördükleri olumsuzlukları bize söylemediklerinde başımıza çok daha kötü durumlar gelebilir ve çok daha fazla üzülebilir.

Dost Acı Söyler Sözünün Anlamı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir