Buzdolabının İcadından Önce Uzun Süre Saklanması Gereken Besinler Hangi Yöntemle Saklanıyordu

Buzdolabı İcat Edilmeden Önce İnsanlar Yiyeceklerini Nasıl Korurdu, Buzdolabının İcadından Önce Uzun Süre Saklanması Gereken Besinler Hangi Yöntemle Saklanıyordu

İnsanlık pek çok icat ile sonradan tanışmışlar ve bu sayede hayatları kolaylaşmıştır. Pek çok teknolojik icat ile birlikte hayatımızda da olumlu gelişmeler sağlanmış ve bu icatlar ihtiyaçlarımıza cevap verdikçe hayat daha kolay hale gelmiştir. Bu icatlardan en önemlilerinden biri de buzdolabıdır. Peki insanlar buzdolabı icat edilmeden önce yiyeceklerini nasıl korumuşlardır?

İnsanlar eskiden yiyeceklerini korumak için pek çok yöntem denemişlerdir. Bunlardan en yaygın olarak kullanılanı yiyeceklerini soğuk şeylerin içinde tutmaktır. Örneği bal, soğuk su, buz ve toprak bunlardan bazılarıdır. Bozulması istenmeyen elmalar bir hendeğin üzerine saman onun da üzerine toprak örtülerek korunurdu.

Ayrıca zaman zaman güneş görmeyen yerlere de hendek kiler gibi yerler yapılarak yiyeceklerin tazeliği korunmaya çalışılmıştır.

Buzdolabı İcat Edilmeden Önce İnsanlar Ne Yapıyordu Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

“Buzdolabının İcadından Önce Uzun Süre Saklanması Gereken Besinler Hangi Yöntemle Saklanıyordu” üzerine 12 yorum

  1. merhaba arkadaşlar bunun yazarı benim annemin kız kardeşi nasıl güzel yazmış mı ben böyle şeyler araştırmam çünkü ben ünüversiteye gittiğim için ben bunları işlemiyorum canlarım ve bu yıl son senem yani bu yıl mezun olacağım avukat olacağım neyse çocuklar benim gitmem gerek çünkü bilgisayarı ev arkadaşıma vereceğim gösürüz……….

  2. çok güzel bilgiler var çok anlamlı odev yaparken çok sıkılan ben bir an gitti anlamlı olunca çok rahat kavrayabikliyorsun ve ögrenirken egleniyorsun

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir