Yeni Yıl İle İlgili Kompozisyon

p18

Bu yazımızda yeni yıl ile ilgili bir kompozisyon hazırlayacağız.

Yeni olan her şey değerlidir. Eskiyen her şeyin kıymetli olması da bundan kaynaklanır. Yıllar insan hayatı üzerinde en etkili zaman periyotlarıdır.

Yıllar geçtikçe insanlar olgunlaşır, yuva kurar, iş kurar, nesiller meydana getirir. Bu sosyalleşme düzeyi insana huzur verir. İnsan bu huzurun sürekli devam etmesini ister.

Yeni yıla girerken insanlar sevdikleriyle bir arada uzun yıllar geçirmek için dua ederler. Yeni yılda doğal olarak sosyal, kültürel, ekonomik planlamalar yaparlar. Kışları çalışarak geçiren insanlar, yazlar için dinlenme planları yaparlar.

Yeni yılla birlikte insanlar üzüntüler, sıkıntılar, savaşlar bitsin isterler. Bunu her zaman isteyen insanlık, yeni bir yılla yeni başlangıçlar olsun ister. Bunun için planlamalar yapar. Yeni yıl, güneş takvimine göre 12 aylık zaman diliminin başlangıcı olduğu için, insanlar bu yenilikle bir başlangıç yapmak isterler.

İnsanların bu isteği çok doğaldır. Çünkü bu insan psikolojisinin bir gereğidir. Huzurun, barışın, mutluluğun artması için dua eden insanlar, bunun için emek harcarlar. Yeni yıl bir umuttur. Yeni başlangıçlar, yeni hayatlar getirebilir. Bu nedenle insanlar tarafından çok önemsenmektedir.

Yeni yılın önemsenmesi plan kuran insanlar için daha kıymetlidir. Planlı hareket eden insanların zamanı daha verimli kullandığı görülmüştür. İnsanlığın hıza yenik düştüğü günümüz dünyasında en ihtiyaç duyulan şey zaman planlamasıdır.

Bu nedenle yeni yıl bir fırsattır. Taze bir 4 mevsim barındırır. Bunu fırsata çevirmek, insanın hünerine bağlıdır.

Yeni Yıl İle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir