Vatan Sevgisi İle İlgili Kompozisyon

İnsanların millet olma bilinci ile üzerinde yaşadığı topraklara vatan adı verilmektedir. Vatan kişinin evi, yaşadığı yerdir. Ülke toprakları kutsal olarak görülmekte ve o ülke vatandaşları tarafından dokunulmaz bir bütünlük olarak var olmaktadır. Tarih boyunca vatan topraklarını korumak için birçok savaş gerçekleşmiş, insanlar vatan için canlarını seve seve feda etmişlerdir. Çünkü vatansız bir insan kanadı kırık bir kuş gibidir ve kişinin ailesi, çocukları ve aynı bağı taşıyan soydaşları bu topraklarda yaşamaktadır. Vatanın yok olması bu bağın ve sevdiklerinin de yok olması anlamına gelmektedir.

kvatan

Her ülkede olduğu gibi bizim ülkemizde de vatan toprakları kutsaldır ve vatan insanlar için çok büyük bir önem taşımaktadır. Vatan olan bakış açısı ve vatan sevgisi ülkelerin kaderini etkilemekte ve bu ülkenin dünya devletleri arasında yer bulmasında büyük önem taşımaktadır. Kurtuluş Savaşında genç yaşlı, çoluk çocuk, kadın erkek herkes canla başla mücadele etmiş ve bu vatanının topraklarını canları pahasına savunmuşlardır. Onlara bu savunmayı yaptıran her şeyden önce vatan sevgisidir. Bu sevgi olmasa bugün ülkemizin var olabilmesi de mümkün değildir.

Vatanı sevmek sadece onun için savaşmak, can vermek demek değildir. Bir savaş ortamı olmadığında insanlar sorumluluklarını yerine getirerek, birlikte sevgi, saygı ve dayanışma içerisinde yaşayarak vatanlarına olan sevgilerini göstermeye devam ederler. Vatanını seven herkesin vatan için üzerine düşen tüm görevleri yerine getirmesi mutlak bir zorunluluktur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir