Tutum Yatırım Ve Türk Malları Haftası İle İlgili Yazı

p4

Bu yazımızda ülkemiz insanını yakında ilgilendiren Turum Yatırım ve Türk Malları Haftası ile ilgili bir yazı hazırlayacağız.

Her yıl ülkemizde tutumun, üretimin, tasarrufun ve yatırımın önemini vurgulamak ve yeni nesillere aktarmak için 12 – 18 Aralık haftası, Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası olarak kutlanmaktadır.

Gelişmekte olan ülkeler için en önemli gelişim unsuru üretimin artmasıdır. Üretimin artması, yerli malına olan rağbetin arttırılması için sağlanmaktadır. Bunun için devletler teşvik paketleri hazırlayarak halkın tarım, gıda, hayvancılık, sanayi gibi alanlarda üretime dâhil olmasını kolaylaştırırlar.

İsrafın önüne geçilmesi ve milli servetin erimemesi için tutumlu olmak ve doğru tercihlerle doğru yatırım alanlarına yönelmek, yerli malına olan ilgiyi arttırmak amacıyla yılın belli bir haftasında ülke kamuoyunun dikkatini çekmek için yapılan etkinlikler Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası’nın amaçlarındandır.

12 Aralık günü başlayan bu haftada, başta okullar olmak üzere, halk merkezlerinde köy, kasaba ve şehir meydanlarında yerli malına olan ilginin arttırılması, kalite seviyesinin yükseltilmesi, iş gücünün arttırılması gibi konularsa seminerler, kurslar, paneller düzenlenmektedir.

Tutumlu olmanın önemini, milli servet denilen ülkemizin yeraltı ve yerüstü bütün zenginliklerinin önemini ve ülkemiz sanayici ve müstakil iş adamlarının yatırımının önemini anlatmak, anlamak ve nesillere aktarmak için her yıl düzenlenen Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası’nın etkinlikleri, bir devlet geleneği olarak devam etmektedir. Ayrıca bu hafta öne çıkan konular bir devlet politikası haline gelerek proje alanları oluşturulmaktadır.

Tutum Yatırım Ve Türk Malları Haftası İle İlgili Yazı Konusunda Düşüncelerinizi Paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir