Surların Toplarla Yıkılabileceği Anlaşılınca Avrupa’da Kimler Yıkılmıştır

Surlar, tarihi dönemlerde şehirlerin ve ülkelerin güvenliğini sağlayarak şehirleri dış tehlikelerden korumak amacı ile yapılan korunaklı kalelerdi. Dolayısıyla da tarih boyunca bir çok medeniyet güvenlik açısından surlar yapmıştır. Bu yazımızda surların toplarla yıkılabileceği anlaşılınca Avrupa’da kimler yıkılmıştır kısaca sizlere bilgiler aktaracağız.

Tarihi dönemlerde siyasi varlığını bir süre koruyan derebeyler, büyük kale ve şato gibi yerlerde yaşamlarını devam ettiriyorlardı. Fakat toplumlar arasındaki mücadelelerin her geçen gün daha da artması sonucunda insanlar topları icat etmeye başlamışlardır. Toplar ile surların yıkıldığı anlaşıldığında ise bu durumdan derebeyler ve onların yaşadıkları kaleler, şatolar olumsuz etkilenmiştir ve böylece toplarla surların yıkılabileceği anlaşıldığında Avrupa’da derebeylikler yıkılmaya başlamıştır.

Surların Toplarla Yıkılabileceği Anlaşılınca Avrupa’da Kimler Yıkılmıştır Hakkındaki Sorularınızı ve Önerilerinizi Yorum Bölümünden Hemen Bize İletin. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir