Simyacıların Uğraş Alanları Nelerdir

Simya Ne Demektir, Simyacıların Uğraş Alanları Nelerdir

Modern kimyanın temelleri atılmadan yüzlerce yıl önce başlayarak 17 yüzyıla kadar süren yapılan çalışmalara simya adı verilmektedir. Bu çalışmalar maddelerin birbirine karıştırılması, değiştirilmesi gibi faaliyetleri kapsamaktadır.

Değeri olmayan maddelerin altına çevrilmesi, ölümsüzlüğün formülünü bulmaya çalışma, ölümsüzlük iksirini arama gibi faaliyetlerle uğraşanlara simyacı, bu bilime de simya adı verilmektedir.

Simyanın tarihçesi

Simya bilimi kimya, metalurji, fizik, tıp, astroloji, semiotik, mistisizm, spiritüalizm ile yakından ilgiliydi.

Simyanın geçmişi incelendiğinde bu uğraşın geçmişinin 2500 yıl öncesine dayandığı görülmektedir.

Simya öncelikli olarak Mezopotamya, Eski Mısır, İran, Hindistan ve Çin’de ortaya çıkmıştır. Ardından ise Yunanistan’a, Roma İmparatorluğu’nun hüküm sürdüğü coğrafyaya, önemli İslam başkentlerinde ve ardından da 19. yüzyıla kadar Avrupa’ya yayılmıştır.

Tarih boyunca simyacıların kaçık ya da şarlatan oldukları düşünülmüş onların sözde bilim adamı olduğuna inanılmıştır. Bunun temel sebebi ise simyacıların kurşunu altına çevirmek istemeleri, evrenin dört temel elementten oluştuğuna inanmaları, zehirler ve iksirler oluşturmaya çalışmalıdır. Ancak aralarında aklı başında olup gerçekten bilimle ilgilenen simyacılar da bulunmaktadır.

 

Simyacıların Görevleri Nelerdir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir