Sevgi Ve Saygı İle İlgili Yazı Kısa

p8

Bu yazımızda sevgi ve saygı ile ilgili yazı kısa kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İnsanlar yaşamak için bazı ihtiyaçlara gerek duyarlar. Barınma, giyinme, yeme ve içme temel ihtiyaçlardır. Fakat zamanın ilerlemesiyle ve insanların iletişim kurma ihtiyacının artması ve nesil devam ettirme arzusunun farkına varılmasıyla insanlar arasında duygu ve düşünce biçimlerinin geliştiği görülmüştür.

Bu duygu ve düşüncelerin başında sevgi ve saygı gelmektedir. Bu iki kavram neredeyse insanlık ile aynı yaştadır. İnsanların birbirlerine olan sevgi ve saygıları insanların ilişkilerini geliştirdiği ve doğru bir kanala sevk ettiği gibi aynı zamanda insanlığın gelişmesini sağlar.

Sevgi ve saygı insani değerlerdir. Yani sevgi ve saygının olmadığı yerde insani değerlerin varlığından emin olamayız. Aynı zamanda nerede insan varsa orada sevgi ve saygı var demektir. İnsanların kabul ettikleri bütün inanç sistemlerinin, ahlaki değer yargıları arasında bulunan sevgi ve saygı sadece insanlar için değildir. Bir insanın çevresini, hayvanları ve bitkileri sevmesi, değer vermesi, haklarına da saygı duyması gerekir.

Çevre temizliği bir sevgi ve saygının ürünüdür. Hayvan haklarının savunulması, hayvanların yaşama hakkının, barınma hakkının karşılanması sevgi ve saygının ürünüdür. İnsan hayatında insanların özgür, eşit, refah bir hayat yaşamaları sevgi ve saygının ürünüdür. Sevgi ve saygı hayatın en temel kavramlarıdır. İnsanı insan yapan değerlerdir. Aksi halde insan da hayvandan daha aşağı bir sıfata düşer. Çünkü hayvanlar arasında da yaşam alanı saygısı ve aile oluşturma sevgisi bulunur.

Sevgi Ve Saygı İle İlgili Yazı Kısa Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir