Peygamberlerin Getirdiği İlkelere Uygun Davranmak Bize Neler Kazandırır

Peygamberlerin Buyruklarına Uymanın Önemi, Peygamberlerin Getirdiği İlkelere Uygun Davranmak Bize Neler Kazandırır

Peygamberlerin emirlerine uymanın kişiye sağlayacağı birçok yarar bulunmaktadır. Bunların başında insanın bu dünyada ve ahirette mutluluğunu sağlamak gelmektedir. Peygamberler insanlara yükselmeyi, gelişmeyi ve uygar bir toplum olmayı hedef göstermişlerdir. Kişinin bu buyruklara uymaları neticesinde bu amaçlar gerçekleşecektir.

Aynı şekilde insanın uyumu bir birey haline gelmesi ve mutlu bir hayata kavulması da bu buyruklara uyması ile mümkündür. Bu kurallara uyan kişiler dayanışma içinde olan, hak hukuk ve adaleti koruyan, özgür ve iradeli bireyler haline gelmektedir.

Yüce Allah Kur’an’da şöyle buyurmaktadır:

“Nitekim kendi aranızdan, size ayetlerimizi okuyan, sizi her türlü kötülükten arındıran, size kitap ve hikmeti öğreten, ayrıca bilmediklerinizi öğreten bir peygamber gönderdik” (Bakara ayet 15)

Bu ayette olduğu gibi insanlar peygamberlerin buyruklarına uyduklarında kötülüklerden arınacak, sonsuz sayıda olan hikmetlerden yararlanacak ve bu sayede bilmedikleri şeyleri öğreneceklerdir. Peygamber buyrukları kişilere doğru yolu göstermektedir. İnsan bunlara uyduğu sürece yanlıştan korunacak ve doğru yolu bulacaktır.

Peygamberlerin İlkelerine Uymanın İnsana Faydaları Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir