Okulsuz Dünya Nasıl Olurdu

Okulun Önemi Hakkında Yazı, Okulsuz Dünya Nasıl Olurdu

Okul bir insanın eğitimi için en çok gerekli olan kurumdur. İnsanın eğitimi ailede başlar ancak bu eğitimi geliştirecek ve bilgiyi arttıracak olan kuruluş okuldur. Okulsuz bir dünyada insanlar gerekli eğitimi alamayacak ve cahil bir fert haline geleceklerdir.

Okul demek eğitim, öğretim; okul demek bilgiye sistematik şekilde ulaşmak demektir. Okulun olmadığı bir dünyada dünyayı cehalet esir alacaktır. Cehalet ise insanlığa zarar verecek olan en tehlikeli şeydir. Cahil insan davranışlarında doğruyu göremeyerek diğer insanlara zarar verirler. Bu insanlar sadece çıkarları doğrultusunda hareket ederek dünyayı yaşanılmaz bir yer haline getirirler.

Kişileri ve toplumları yüceltecek olan tek şey bilgi ve ilimdir. İnsanlık bilgi ve ilim sayesinde ilerleyebilmekte ve diğer toplumların içinde söz sahibi olabilmektedir. Bu nedenle bilginin en kolay elde edildiği yer olan okullar dünyada barış, huzur ve gelişmişlik düzeyinin sağlandığı çok önemli yerlerdir. Okulsuz bir dünyada dünya yaşanmaz bir yer haline gelecektir.

Okul Neden Önemlidir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir