Okulda Ya Da Mahallede Arkadaşlarınızla Birlikte Yaptığınız Faaliyetler Nelerdir?

c1

Bu yazımızda okulda ya da mahallede arkadaşlarınızla birlikte yaptığınız faaliyetler nelerdir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İnsanlar yaşadıkları her ortamda iletişim kurma ihtiyacından dolayı arkadaşlar edinirler. Bunu en kolay yapan kişilerse çocuklardır. Çocuklar çok küçük yaştan itibaren sosyal hayatın içinde oldukları için arkadaş edinmek onlar için çok kolaydır. Yaşadığı yerde, okulda birçok arkadaşları olan çocukların yaptığı bazı faaliyetler vardır.

Okuldaki arkadaşlıklar daha çok okulda görülen derslerin merkezinde oluşur. Ödev grubu arkadaşları, sıra arkadaşları böyle oluşur. Genç ya da çocukların arkadaşlıkları okulda aşağı yukarı aynıdır.

Gençler okulda arkadaşlarıyla, bir sosyal sorumluluk projesini üstlenebilirler. Bilimsel deneylerin yapımında birlikte hareket edebilirler. Panel, sempozyum, seminer tarzı faaliyetlere katılabilirler. Okuma grupları oluşturabilirler. Kulüpler kurarak, sanat, edebiyat, tiyatro, sinema, şiir, hikâye, fen bilimleri üzerinde çalışmalar yapabilirler.

Gençler ayrıca mahalleden arkadaşlarıyla, yine okuma grupları kurabilirler. Sosyal ve kültürel etkinlikler yapabilirler. Sinema, tiyatro ve gezi düzenlemesi yapabilirler. Spor ile ilgili faaliyetlerin okul dışında daha iyi yürütüldüğü gözlendiği için bir spor etkinliğine düzenli olarak katılabilirler.

Çocuklar okul arkadaşlarıyla daha çok ders aralarında oyun oynarlar. Çünkü ilkokul ve ortaokul seviyesi biraz daha yoğun öğretici ders işlemek zorundadır. Bu nedenle okulda park alanlarından yararlanabilirler. Okulda kurulan, kulüplere üye olabilirler. Kütüphane etkinlikleri, sinema, tiyatro, spor, sağlıklı yaşam etkinlikleri yapabilirler. Özellik büyüme çağında olan çocukların spor yapması en çok tavsiye edilendir.

Çocuklar mahalle arkadaşlarıyla parklarda oynarlar. Bu oyunlar bilgi ve spor ağırlıklı olarak eğitici oyunlardır. Çelik çomak, saklambaç, topla ile ilgili oyunlar, ya da grup olarak su sporları yapabilirler.

Okulda Ya Da Mahallede Arkadaşlarınızla Birlikte Yaptığınız Faaliyetler Nelerdir Konusunda Düşüncelerinizi Paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir