Kitap Okumanın ve Kütüphanelerin Önemi

Kitap Okumak Ve Kütüphanelerin İnsanlara Faydaları, Kitap Okumanın ve Kütüphanelerin Önemi

Kitaplar bilgiye en kolay şekilde ulaşma imkânını bize veren çok önemli kaynaklardır. Kitaplar sayesinde insanın bilgisi artarken aynı zamanda kişinin hayal dünyası da gelişmiş olur. Kütüphaneler de bu altın değerindeki kitapların bir arada bulunduğu hazinelerdir.

Kitapsız bir dünya insanı cehalete götürür. Cehalet ise kişinin ve toplumların en büyük düşmanıdır. Bir toplumun gelişmişlik düzeyi öğrenilmek isteniyorsa o toplumdaki kitap okuma düzeyine ve kütüphane sayısına bakılmalıdır. Çok okuyan ve kitaplarına değer veren ülkeler genellikle gelişmişlik düzeyini yüksek olan toplumlardır.

Kitap okuma sevgisi ve kütüphane alışkanlığı çocuklara küçük yaşlardan itibaren verilmelidir. Bu alışkanlık erken yaşlarda kazandırıldığında çocuk daha bilgili hale gelecek ve bu alışkanlığını ömür boyu devam ettirecektir. Aydınlık bir gelecek için kitapları ve kütüphaneleri korumak gerekmektedir.

Kitaplar ve Kütüphaneler Ne İşe Yarar Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

“Kitap Okumanın ve Kütüphanelerin Önemi” üzerine 28 yorum

  1. benimde işime çok yaradı çok teşekkür ediyorum sizin sayenizde çok iyi bir ödev hazırladım devamını bekleriz :D

  2. hiççççç işime yaramadı daha uzun olabilirdi ve kütüphaenin önemi çok az anlatılmışş!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  3. kitaplarla bilgiye en kolay ulaşımımızdır.Kitapları her zaman korumak ve sevmek zorundayız.(İNSANIN EN İYİ DOSTU KİTAPTIR)Televizyon seyretmek,bigisayar oynamak vb. elektronik aletlerden uzat durmalıyız.Her gün günde 1-2 sayfa okusak’da yeter

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir