Fizikle Teknoloji Arasındaki İlişki Nedir

Fizik ve Teknolojinin Bağlantısı, Fizikle Teknoloji Arasındaki İlişki Nedir

Hayatımızın her alanında fizik ve teknoloji yer almaktadır. Bu iki kavram birbiri ile de yakından ilişkilidir. Fizik olmadan teknoloji, teknoloji olmadan ise fizik düşünülemez. Bu iki kavram birbiri ile çok yakından ilgilidir. Günlük hayatta kullandığımızı elektronik aletlerden, ulaşım araçlarına, ulaşım araçlarından iletişim kaynaklarına kadar her şey teknoloji ve fizik ile yakından ilgilidir. Her ne kadar bu aletlerde ve araçlarda fizik yokmuş gibi görünse de teknolojinin gelişmesinde fizik kurallarının büyük payı bulunmaktadır.

Yaşadığımızı hayatta harcadığımız enerji, yaptığımız hareketler, aldığımız nefes, küresel ısınma, çevre kirliliği, kullandığımız cep telefonu ve bilgisayarlar ve daha aklımıza gelmeyen birçok şey fiziğin temel konusu içindedir ve fizik ile yakından ilgilidir. Fizik kurallarına uyulmadan eni bir cihazın üretilebilmesi mümkün değildir. Bilmek gerekir ki fiziğin kaynağını doğadaki canlı ve cansız varlıklar oluşturmaktadır.

Bir elektronik alet yapılırken fizik Uralları göz ardı edildiğinde o cihazın çalışabilmesi ve işlevini yerine getirebilmesi mümkün değildir. Bu nedenle teknoloji ile fizik arasında sıkı bir ilişkinin olduğunu söylemek mümkündür.

Fizik ve Teknoloji Arasındaki İlişki Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir