Evrenin Düzenli İşleyişi ve Örnekler

Evren Düzenli İşlemekte midir, Evrenin Düzenli İşleyişi ve Örnekler

Günlük hayatımızda çevremize ve evrene baktığımızda birçok nesne ve varlığın bir arada olduğunu ve bunların belli bir rutin halinde varlıklarına devam ettiklerini görürüz. İnsan çoğu zaman evrendeki bu uyuma baktığında hayran olur hatta bazen bu uyuma akıl sır erdiremez.

Bu düzene verilebilecek en güzel örnek insan vücududur. İnsan bedeni adeta bir saat gibidir. İnsan Allah tarafından mükemmel bir uyum içerisinde yaratılmıştır. İnsanın sağlıklı bir şekilde yaşayabilmesi için bedeninin düzenli bir uyum içerisinde çalışması gerekmektedir. İnsanın sağlıklı şekilde nefes alabilmesi ve yaşamına devam edebilmesi solunum sisteminin düzenli çalışmasına, yediklerini sağlıklı şekilde sindirebilmesi ise sindirim sisteminin düzenli çalışmasına örnek gösterilebilir. Yine insan beyin hücrelerinin sağlıklı ve düzenli çalışması sayesinde sağlıklı düşünebilmekte ve bilişsel varlığını devam ettirebilmektedir.

Dünyadaki düzenli işleyişe doğadan da örnek verilebilir. Örneğin dünyada gece ve gündüzün birbirini takip etmesi yine aynı şekilde mevsimlerin devamlılığı ve doğadaki muhteşem uyum evrenin düzenli işleyişine örnek gösterilebilmektedir.

Evrenin Düzenli İşlemesine Örnekler Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir