Dünya Barışı İçin Neler Yapmalıyız

Dünya Barışı İçin Yapılması Gerekenler, Dünya Barışı İçin Neler Yapmalıyız

Dünya barışı yaşanabilir ve huzurlu bir hayat için olmazsa olmaz bir gerekliliktir. Dünyada en önemli olan şey barıştır. Çünkü savaşlar yokluk, ölüm ve acıdan başka hiçbir şey ifade etmez.

Dünyadaki savaşlar ülkelerin daha fazla çıkar ve toprak kazanma hırslarından doğmaktadır. Oysaki dünyada her devletin sınırları geçmiş tarihlerde yapılmış olan anlaşmalar ile belirlenmiştir. Herhangi bir nedenle savaş ortamının doğduğu toplumlarda öncelikli olarak oradaki halk zarar görür. Bu insanlar can ve mal kaybına uğrarlar. Dünyadaki barışın sağlanması için evrensel bir ahlakın yaygınlaşması ve dünyadaki tüm insanların hoşgörü ve anlayış içinde yaşamaları gerekmektedir.

Dünyada hiçbir ırk ve hiçbir insan bir diğerinden üstün değildir. Dünya barışı için öncelikli olarak bunun farkında olmak ve tüm insanlara bu çerçevede saygı göstermek gerekmektedir. Her insan ve her toplum sadece ahlak kuralları çerçevesinde olsa bile saygıyı ve özgürce yaşamayı hak etmektedir. Bunu unutmayarak davranışlarımıza yön vermek dünya barışının sağlanması için çok önemli bir etkendir.

Dünyada Barışın Sağlanması için Neler Yapılmalıdır Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

 

“Dünya Barışı İçin Neler Yapmalıyız” üzerine 11 yorum

  1. Bu yıl Nobel Barış Ödülü adayı olarak.tşk ederim sizlere.sevgi ve saygılarımla
    . YETER DÜNYA BARIŞSIN ARTIK…

  2. bence adamın dedikleri doğruda hani kısaydı :D amk 8.sınıfım hocanın verdiği odeve bak..

  3. Bence barış ilk once yetiştirme yurdundaki kızlara sefkat gosterilmeli cunku ben dogar dogmaz beni bulmuslar gibi birakmislar .11 yasindayim.bana ve diger cocuklara iyi davranmiyolar sicak bir yuvam yok. Geceleri simsek caktiginda aglarken yanima annem gelsin istiyorum yedigim yemek tarhana her gun icecek su :-( banyo ederken dovuyorlar bence bu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir