Dost Kara Günde Belli olur Atasözünün Anlamı

Bu yazımızda ” Dost kara günde belli olur” atasözünün anlamına kısaca değineceğiz.

İnsanın sevinçli ve mutlu günlerinde etrafında pek çok arkadaşı vardır. Ancak bir insanın arkadaşlığı acı gününde de yanında olup olmamasıyla ölçülür. İyi gün dostundan ziyade kötü gün dostu çok daha önemlidir. Çünkü iyi günde arkadaş bulmak kolaydır. Ancak kötü günde bir bakmışsın kimse yok. Böyle bir duruma düşmemek için arkadaşlıklar iyi tartılıp biçilmeli. Doğru arkadaş edinilmelidir.

İnsanların mutlu gününde yanında oldukları kişiler hep kendilerini dost tanıtırlar. Buna herkesi inandırırlar. Ancak kötü günde ortalığa çıkmamaları onların ne olduğunu çok iyi casino online gösterir. Kötü günler bir nevi insanların etrafındakileri tanıdığı bir sınavdır. Hakiki dost her an kendini belli eder. Dostun bir şey saklamaz. Onun iyiliği için kötü bir şeyde olsa dostuna söylemekten çekinmez..

Mutlu günde arkadaş olmak kolay ve eğlencelidir. Ancak sıkıntılı günlerde stresli ve fedakarlık isteyen bir durumdur. bu nedenle gerçek arkadaşlık kurmayanlar bu aşamada kopmaya başlarlar. Bu nedenle dostlarımızı iyi seçmeliyiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir