Deprem Öncesinde Anında ve Sonrasında Yapılması Gerekenler

Günümüzde yeryüzünde en fazla görülen doğal afetlerinden birisi depremdir. Bu yazımızda deprem öncesinde anında ve sonrasında yapılması gerekenler kısaca hakkında sizlere bilgiler aktaracağız.

Deprem, gerekli önlemler alınmadığında büyük oranda can ve mal kaybına neden olan bir doğal afettir. Dolayısıyla da her birey deprem öncesinde alması gereken önlemler ile deprem anında ve deprem sonrasında yapması gerekenleri bilmelidir.

Deprem öncesinde yerleşim yerlerinin deprem riskinin olduğu yerlere yapılmaması, binaların sağlam yapılarak malzemeden çalınmaması gerekmektedir ve ayrıca insanlar deprem konusunda bilgilendirilmelidirler.

Deprem esnasında insanlar evlerden uzak olan boş yerlerde durmalıdır. Şayet insanlar deprem olduğunda evde ise kirişlerde ve kolon kenarlarında durmalıdır. Deprem sona erdiğinde ise insanlar hızlı bir şekilde hemen dışarıdaki boş alanlara çıkmalıdır.

Deprem Öncesinde Sırasında ve Sonrasında Yapılması Gerekenler Konusundaki Yorumlarınızı Yorum Bölümünden Hemen Bize Yazın. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir