Çevre Kirliliğinin Canlılara Verdiği Zararlar

Günümüzde insanların da etkisi ile hava kirliliği, su kirliliği, gürültü kirliliği gibi bir çok çevre kirliliği meydana gelmektedir. Yeryüzünde yaşayan milyonlarca canlının hemen hemen hepsi ise çevre kirliliğinden olumsuz yönde etkilenmektedir. Bu yazımızda çevre kirliliğinin canlılara verdiği zararlar kısaca hakkında sizler için derlediğimiz bilgileri sizlere aktaracağız.

Çevre kirliliklerinin her biri yeryüzündeki tüm canlıları olumsuz yönde etkilemektedir. Öyle ki; gürültü kirliliği canlılarda duyma sorunlarına yol açarken, su kirliliği hem suda yaşayan canlıların hem de suyu kullanan diğer canlıların sağlıklarının bozulmasına, hava kirliliği ise canlıların solunum yolları hastalıklarına ortam hazırlamaktadır.

Kısacası; yeryüzünde meydana gelen tüm çevre kirlilikleri tüm canlıların yaşamlarını ve sağlıklarını olumsuz yönde etkilemektedir.

Çevre Kirliliğinin Canlılar Üzerindeki Etkileri Nelerdir Kısaca Bahsettiğimiz Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Bölümünden Hemen Bizimle Paylaşın. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir