Başarı Yüzde Yüz Kabiliyet Yüzde Doksan Dokuz Terdir

Her insan hayatta başarılı olmak ister ve bunun için de elinden geleni yaparak başarıya ulaşmaya çalışır. İnsanı başarıya götüren pek çok vardır ve bu faktöreler bazen tek başına bazen de bir arada ortaya çıkabilirler. Başarılı olmada etkili olan birçok faktör bulunsa da bu faktörlerin en başında çalışmak ve başarılmak istenen iş için emek vermek gelmektedir.

Başarılı olmada sadece yetenekli olmanın yeterli olduğunu düşünmek çok büyük bir yanlıştır. Çünkü sadece yetenek kişiyi başarıya taşımaz, başarılı olabilmek için istek ve çalışma azmi de gereklidir. Başarıda elbette ki yetenekler de önemlidir ancak bu yetenek işlenmediğinde ve etkili şekilde kullanılmadığında hiçbir işe yaramaz ve ziyan olur. Ziyan olmuş bir yetenek ise oldukça olumsuz bir durumdur ve insanı pek çok güzellikten mahrum bırakır. Başarılı olmak isteyen bir insan öncelikle amacını belirlemeli ve bu amaç doğrultusunda yapması gereken şeyleri bir düzene sokmalıdır. Bu planın yapılmasının ardından ise kişi emek vermeli ve bu çalışma esnasında alın teri dökmelidir.

kbasari

Hiçbir başarı alın teri dökülerek kazanılmış bir başarıdan daha kıymetli olmaz. Bu nedenle yapmak istediğimiz işleri şansa bırakmamalı, yeteneklerimiz doğrultusunda çalışarak hedefimize ulaşmaya çalışmalıyız. Unutmamak gerekir ki çalışılarak elde edilmiş bir başarının kişiye vermiş olduğu mutluluk başka hiçbir şeyde yoktur. Azimle çalışarak başarı yakalamak kişinin en büyük mutluluk kaynağıdır.

“Başarı Yüzde Yüz Kabiliyet Yüzde Doksan Dokuz Terdir” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir