5. Sınıf İngilizce Yazılı Soruları İndir

5. Sınıf İngilizce Yazılı Soruları sizler için sayfamızda. Aşağıdan İngilizce 5. sınıf yazılı soruları indirebilirsiniz. Çocukların dili nasıl edindikleri veya edindikleri konusunda aslında iki düşünce kulübü vardır ve doğru olan teori hakkında hala tartışmalar devam etmektedir. İlk teori tüm dilin çocuğun öğrenmesi gerektiğini ifade eder. İkinci görüş, soyut soyut sistemin öğrenilemeyeceğini, ancak insanların doğuştan gelen bir dil fakültesine sahip olduklarını ya da evrensel dilbilgisine erişebildiğini belirtmektedir. Dilin öğrenilmesi gerektiği görüşü, özellikle 1960’dan önce popüler olmuş ve Jean Piaget ve ampirist Rudolf Carnap’ın zihinsel teorileri tarafından iyi temsil edilmiştir. Benzer şekilde, davranışçılık olarak bilinen psikoloji okulu (B.F. Skinner’ın Sözel Davranış (1957) bölümüne bakınız), dilin şartlı tepki ile şekillendirilen bir davranış olduğunu ve bu nedenle de öğrenildiğini ortaya koymaktadır.

5. Sınıf İngilizce Yazılı Soruları İçin Tıkla

Innatur perspektif, Noam Chomsky’nin 1959’da Skinner’ın kitabına yönelik eleştirel eleştirisi ile başladı. [5] Bu inceleme, psikolojide “bilişsel devrim” olarak adlandırılan şeyin başlatılmasına yardımcı oldu. Chomsky, insanlara özel doğuştan gelen bir dil yeteneğine sahip olduğunu ve özyineleme gibi karmaşık sözdizimsel özelliklerin beyinde “kablolu” olduğunu belirtti. Bu yeteneklerin en zeki ve toplumsal olmayan insanları kavramanın ötesinde olduğu düşünülmektedir. Chomsky’ye göre, bir dil edinen çocukların olası tüm insan dilbilgisini araştırmak için geniş bir araştırma alanına sahip oldukları, ancak o sırada çocukların dillerinin tüm kurallarını öğrenmek için yeterli girdi aldığına dair hiçbir kanıt bulunmadı 5. sınıf İngilizce yazılı soruları indir yeni yazılı soruları İngilizce 5. sınıflar için hazırladık.

Dolayısıyla, insanlar için bir dil yeteneğine sahip olan başka doğuştan gelen mekanizmanın olması gerekir. Böyle bir dil fakültesi, boğucu hipoteze göre, insan dilini tanımlayan şey ve onu hayvan iletişiminin en sofistike biçimlerinden farklı kılan şeydir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir