24 Kasım Öğretmenler Günü Konuşması

p15

Bu yazımızda 24 Kasım Öğretmenler Günü hakkında bir konuşma yazısı hazırlayacağız.

24 Kasım 1928’de Millet Mektepleri’nin, Mustafa Kemal Atatürk’ü Başöğretmen seçmesiyle başlayan ve 1981’den beri Öğretmenler Günü olarak kutlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü’nüz kutlu olsun.

İnsan en değerli varlıktır. Öğretmenlik kutsaldır. Nesillerimizin bekçisi ve emekçisi öğretmenler, fedakâr ve cefakâr hayatlarıyla yolumuzu aydınlatan bir ışıktır. Düştüğümüzde kaldıran, yorulduğumuzda omzunda yer açan, sevincimizi kucaklayan, üzüntümüzü paylaşan öğretmenlerimiz en değerlilerimizdir.

Öğretmenler, nesillerin umudu ve ümidini yeşerten, hayallerini sulayan insanlardır. Eğitim ve öğretimi sevdiren, kolaylaştıran kişilerdir. Öğretmenler dürüst, çalışkan, azimli nesiller için çalışmaktadır.

Dünyanın en iyi öğretmenleri vatanına, milletine, dinine bağlı merhametli, hoşgörülü, vicdanlı nesiller yetiştirenlerdir. Adalet, hakkaniyet, hürriyet kavramlarını öğrencileri için bir hedef haline getiren öğretmenler, toplum dokularını işleyen en değerli emekçilerdir.

Öğretmenlerimizin, gece gündüz, yaz kış demeden eğitim ve öğretim için şehir şehir, belde belde, kasaba kasaba dolaşması neredeyse hiç kimsenin kolay kolay üstlenebileceği bir şey değildir. Aileler kurmak için ailesinden uzak kalmayı göze alan öğretmenlerimiz, insanı insan yapan değerler için ömrünü feda etmektedir.

Öğretmenler, çocuklarımıza kendi çocuklarından bile daha itinalı bakarken, onların en insani ihtiyaçları ile ilgilenirken, her çocuğun özgür bir birey olması ve milliyetperver, vatanperver olması için çalışmaktadır. Bu nedenle bizim toplumumuz öğretmenlik mesleğini kutsal saymış, öğretmene saygı duymuş ve baş tacı etmiş bir toplumdur.

Sevgili Öğretmenlerimiz, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nüzü en içten dileklerimizle kutlarız. Hamiyetperver çalışmalarınızın devamı için en iyi dileklerimizi sunarız. Sizlere teşekkür ediyoruz.

24 Kasım Öğretmenler Günü Konuşması Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir